قیمت‌گذاری سیم‌کارت

قیمت‌گذاری سیم‌کارت در این روزها خود به‌نوعی یک شغل تخصصی محسوب می‌شود. برای قیمت‌گذاری سیم‌کارت باید به سراغ افرادی که تخصص این کار رادارند برویم. چند نکته برای این امر وجود دارد که ما شمارا با آن نکات آشنا می‌کنیم.
نکات مهمی که در موضوع قیمت‌گذاری سیم‌کارت باید به آنها توجه کرد به شرح زیر است:

1. قیمت سیم‌کارت‌ها حتماً باید در سایت‌های معتبری که مربوط به اپراتورهای آن سیم کارت هستند و یا متخصصینی که زیر نظر این شرکت‌ها هستند انجام شود تا از نحوه قیمت‌گذاری و درست بودنان اطمینان خاطر داشته باشیم.

2. سعی کنید برای قیمت‌گذاری به ربات‌هایی که جدیداً در این عرصه در حال فعالیت هستند اعتماد نکنید. زیرا که از قیمت دقیق و لحظه‌ای سیم‌کارت‌ها هیچ اطلاعاتی ندارند و ممکن است شمارا به‌اشتباه راهنمایی کنند.

3. دیده‌شده در خیلی از موارد برخی از شماره‌های دوستان و آشنایان شباهتی به سیم‌کارت شما دارد، هیچ‌گاه به قیمتی که آنها به شما می‌دهند اکتفا نکنید ممکن است حتی با یک رقم تفاوت در شماره آن سیم‌کارت قیمت بالاتر و یا پایین‌تر باشد.

4. به قیمت‌های مشابه به سیم‌کارت شما که در سایت‌های فروش سیم‌کارت وجود دارد به‌هیچ‌وجه توجه نکنید همان‌طور که در نکته شماره 3 توضیح دادیم.

5. به این نکته هم توجه داشته باشید که، قیمت سیم‌کارت‌ها در موقع خرید تفاوت بالایی نسبت به‌موقع فروختنان سیم‌کارت دارد مخصوصاً این‌که آن سیم‌کارت رند و یا سیم‌کارت خاصی باشد.

6. یکی از نکات بسیار مهم در این مرحله که باید حتماً به آن توجه کنید این است که هنگام قیمت‌گذاری، قیمتی که به شما اعلام می‌شود بدون کسر کمسیون، ورودی دفتر، مالیات، عوارض و هزینه‌های انتقال سند و ….. باشد. این‌یک ترفند زیرکانه است که به شما قیمتی بالاتر را بگویند تا ما هنگامی‌که برای فروش مراجعه می‌کنید مبلغ کمتری به شما پرداخت می‌کنند. یا این‌که به شما بگویند ما ارزش سیم‌کارت شمارا گفتیم نه مبلغ خرید را.

قیمت‌گذاری سیم‌کارت
برای فروش سیم‌کارت باید توجه داشته باشید که:

سیم‌کارتی که قصد فروشان رادارید شکایتی نداشته باشد و یا توقیف قضایی بر روی سیم‌کارت نبوده و قطعی نداشته باشد. از آخرین باری که سیم‌کارت را تعویض کردید حداقل باید 20 روز گذشته باشد. حتماً و حتماً خود مالک در دفترخانه و امور مشترکین برای انتقال سند باید حضورداشته باشد.

برای انتقال سند و کارهای اداری لازم است که مالک سیم‌کارت اصل کارت ملی و شناسنامه خود را به همراه داشته باشد در غیر این صورت انتقال سند امکان‌پذیر نخواهد بود.

تمامی سیم‌کارت‌ها به‌طورکلی چند شاخصه برای قیمت‌گذاری دارند که سه مشخصه اصلی که باعث بالا و یا پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود به شرح زیر است.

نوع کد سیم‌کارتی که قصد قیمت‌گذاریان رادارید بسیار مهم است به‌طور مثال سیم‌کارت‌هایی با کد 1 (09121234567) بالاترین قیمت و سیم‌کارت‌هایی با کد 0 (09120123456) از پایین‌ترین قیمت برخوردار هستند.

نوع سیم‌کارت ازنظر رند بودن نیز در قیمت‌گذاری سیم‌کارت بسیار تأثیر گذار است، به‌طوری‌که در برخی از موارد سیم‌کارت‌هایی با کد 2 و یا 3 که رند باشند از سیم‌کارت کد 1 معمولی گران‌تر خواهند بود.

یکی از موارد تأثیرگذار بر روی سیم‌کارت‌ها مدت‌زمان استفاده و یا نوع استفاده از آن سیم‌کارت است. به‌طور مثال سیم‌کارت صفر گران‌تر از سیم‌کارت کارکرده خواهد بود و یا سیم‌کارتی که مدت زیادی خاموش بوده و استفاده‌نشده قیمت بالاتری نسبت به سیم‌کارت‌های فعال در حال استفاده دارند.

نکته: زمانی که قصد فروش سیم‌کارت خود رادارید سعی کنید همان زمان بعد از استعلام قیمت دقیق سیم‌کارت خود به فروشان اقدام کنید. چراکه قیمت سیم‌کارت دائما در حال نوسان است شاید یک روز بعد قیمت همان سیم‌کارت افت کند و شما از آن آگاه نباشید اینجا با فروختن سیم‌کارت متضرر خواهید شد.

اما یکی دیگر از عوامل قیمت‌گذاری سیم‌کارت‌ها کد جغرافیاییان سیم‌کارت است. خیلی‌ها بر این باورند که سیم‌کارت‌های رند 0912 مختص استان تهران است، این تصور اشتباه است چراکه استان‌هایی مانند قم، قزوین، سمنان، البرز و کرج نیز از این کد سیم‌کارت استفاده می‌کنند.
سیم‌کارت‌هایی که محل پرونده‌اش متعلق به تهران باشد ازنظر قیمت بالاتر از سیم‌کارت‌هایی است که پرونده آن ها به دیگر شهرستان‌ها هستند. به‌طور مثال سیم‌کارت با پرونده شهرستان قزوین ارزان‌تر از سیم‌کارت با پرونده تهران هستند.
برای جمع‌بندی چند عامل که به‌طور الگوی ثابت برای قیمت‌گذاری هستند را برای شما معرفی می‌کنیم.

1. رند آیینه ای

2. رند پله‌ای از اول به آخر و رند پله‌ای از آخر به اول

3. سیم‌کارت رند 3 پله‌ای

4. سیم‌کارت رند ترازویی

5. سیم‌کارت رند تاریخ تولدی

6. سیم‌کارت رند ترتیبی از اول و رند ترتیبی از آخر

7. سیم‌کارت رند تکرار پیش‌شماره

8. سیم‌کارت رند تکرار دو رقم یکی

9. رند جفت رقم از اول و رند جفت رقم از آخر

10. سیم کارت رند 3 رقم از اول و رند 3 رقم از آخر

11. سیم کارت‌های رند حروفی

12. سیم کارت‌های رند ده‌دهی از اول و رند ده‌دهی از آخر

13. رند صدصدی از اول و رند صدصدی از آخر

14. رند کد پایین

15. سیم کارت رند گفتاری

16. سیم کارت رند میلیونی

17. رند تشکیل‌شده از 2 رقم

18. رند هزاری از اول و رند هزاری از آخر

19. سیم کارت رند 3 رقم یکی از اول، رند 3 رقم یکی از وسط و رند 3 رقم یکی از آخر 09121112345 سیم‌کارت رند 3 رقم یکی از اول)

20. سیم کارت رند 4 رقم یکی از اول، رند 4 رقم یکی از وسط و رند 4 رقم یکی از آخر 09121111223 سیم‌کارت رند 4 رقم یکی از اول)

21. سیم‌کارت رند 5 رقم هم‌شکل از اول، رند 5 رقم هم‌شکل از وسط و رند 5 رقم هم‌شکل از آخر (09121111122 سیم‌کارت 5 رقم یکی از اول)

22. سیم کارت رند 6 رقم هم‌شکل از اول و رند 6 رقم هم‌شکل از آخر (09121111112 سیم‌کارت رند 6 رقم از اول، 09121222222 سیم‌کارت رند 6 رقم از آخر)

23. سیم‌کارت 7 رقم رند (09122222222 سیم‌کارتی که همه رقم‌ها یک عدد باشد)

شما  برای اطلاع از قیمت   سیم‌کارت ۰۹۱۲ با هر کدی می‌توانید از مشاوران سیم کارتیها ب راهنمایی بگیرید و یا به دفتر سیم کارتیها واقع در دفتر پیشخوان دولت با مجوز شماره ۷۲۱۶۱۸۶۸ به آدرس تهران، خیابان آزادی، خ جیحون، بعد از دامپزشکی، پ ۶۲۵ مراجعه بفرمایید.
برای مشاوره تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۶۶۶۷۷۸۳۶ – تلفن: ۰۹۱۲۲۳۷۳۰۰۳ تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها